• Find os på Facebook

Samarbejde mellem Nord Gourmet og Hulvej Skole

  • 21. November 2017
150 150 Hulvej Skole

Skolemaden er en succes, og nu udvides mulighederne!

Nord Gourmet er klar flere nyheder!

Fra uge 45 vil Nord være klar med nye menuer bl.a. vores Byg-Selv-Menu! Med denne menu kan I selv bestemme, hvad menuen skal indeholde, og hvor meget, der skal i. Herudover introduceres også en klassisk klapsammen-mad.

Størrelserne på et par retter er ændret, så det fremadrettet er muligt at købe halve af visse ting.

Lidt om konceptet Urban Kids Food:

Vi gør det let at vælge ordentlig mad – enkel, velsmagende og ærlig mad lavet af økologiske råvarer i sæson. Vi arbejder med en gastronomisk fordeling på 80/20 med kulhydrat og protein – altid med masser af smag, saft og kraft. Det er autentisk mad uden tilsætningsstoffer lavet af nordiske råvarer. Det er mad, der vækker sanserne, forfører mave og mund og har et kompromisløst fokus på økologi og sæson.

Hvordan bestiller jeg?

Bestillingen foregår online via linket: https://www.nordgourmet.com/bestil-her. Der kan bestilles mad indtil kl. 7.30 samme dag. Der leveres mad onsdag og fredag.

En uddybende vejledning til bestilling ligger på forsiden af intra.

God appetit!